Vilém Flusser i kultura mediów

Z przyjemnością informujemy, że artykuł członkini naszego Towarzystwa, prof. UAM Marianny Michałowskiej, zatytułowany „Poszerzając fotografię – Flusser i polska fotografia intermedialna”, opublikowany został w pracy zbiorowej pt.: „Vilém Flusser i kultura mediów. O dialogu między słowem, pismem i obrazem technicznym”:

„Marianna Michałowska w artykule Poszerzając fotografię – Flusser i polska fotografia intermedialna (ang. Expanding photography – Flusser and Polish intermedia photography) dokonuje zestawienia teorii fotografii oraz szerzej, obrazów technicznych Flussera z konkretnymi przykładami praktyki artystycznej dwóch polskich artystów: Stefana Wojneckiego i Piotra Wołyńskiego. Autorka pokazuje jednocześnie, jak myśl filozofa daje się eksploatować na polu artystycznym, stając się nawet nie tyle inspiracją dla teoretyków, ile – a może nawet przede wszystkim – dla artystów”. [Cyt. ze wstępu]

Publikacja dostępna jest online, w Repozytorium CeON, do pobrania tutaj: Vilém Flusser i kultura mediów. O dialogu między słowem, pismem i obrazem technicznym.